NOVINKY ŠKODA
06.11.2019

Nová ŠKODA OCTAVIA: Video s prvými detailami

Nová ŠKODA OCTAVIA s novým dizajnom aj technikou. Svetová premiéra štvrtej generácie tohto ikonického modelu značky ŠKODA sa koná 11. novembra 2019 v Prahe.
Skoda Octavia
  • Video ukazuje charakteristické Full-LED-matrixové svetlomety s výraznou svetelnou grafikou s prvkami v tvare písmena L
  • Svetová premiéra štvrtej generácie modelu OCTAVIA sa koná 11. novembra 2019 v Prahe 

Odpočítavanie už beží: týždeň pred svetovou premiérou ukázala ŠKODA vo svojom videu prvé detaily novej generácie modelu OCTAVIA. Po prvýkrát ponúkne štvrtá generácia bestselleru značky ŠKODA Full-LED-matrixové svetlomety, ktoré dostanú výraznú svetelnú grafiku: dve ostré línie v tvare písmena L, oddeľujúce dva LED-moduly. Aj kryštalické zadné svietidlá využívajú technológiu LED a disponujú animovanou funkciou Coming/Leave Home. Premiéra sa uskutoční 11.novembra 2019 v Prahe.

OCTAVIA je srdcom, ikonickým modelom a zároveň najpredávanejším modelom značky ŠKODA. Pri príležitosti 60. výročia predstavuje spoločnosť ŠKODA AUTO novú verziu svojho bestselleru. Štvrtá generácia vozidla ŠKODA OCTAVIA narástla vo všetkých rozmeroch a je tak dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie. Ponúka tiež ešte väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky ŠKODA pôsobí OCTAVIA ešte emotívnejšie. Úplne nový koncept interiéru kombinuje skvelú funkčnosť a jedinečný priestor s kvalitnými materiálmi a  remyslenými dizajnovými prvkami. Inovačnú silu značky ŠKODA v triede kompaktných vozidiel potvrdzuje mnoho nových možností konektivity a asistenčných systémov. Vozidlo tiež ponúka veľmi dobrý pomer ceny a úžitkovej hodnoty a špičkovú kvalitu, typickú pre vozidlá ŠKODA.

EXTERIÉR
Emotívny vzhľad vozidla, zväčšené rozmery

Nová ŠKODA OCTAVIA dostala úplne nový vzhľad, tvorený novým predným nárazníkom a novými, ostro rezanými prednými svetlometmi. Zväčšená dĺžka a šírka zvýrazňujú sebavedomý charakter tohto kompaktného vozidla. V porovnaní s treťou generáciou narástla dĺžka vozidla ŠKODA OCTAVIA COMBI štvrtej generácie o 22 mm na 4 689 mm. Šírka narástla o 15 mm na 1 829. Dĺžka verzie liftback je čítať ďalej