NOVINKY PORSCHE
24.05.2022

Porsche predstavuje exkluzívnu edíciu Taycan GTS Hockenheimring

Špeciálna edícia pre oslavy 90. výročia pretekárskej dráhy
PORSCHE

Stuttgart. Pre oslavu 90. výročia Hockenheimringu Porsche predstavuje prvú špeciálnu edíciu založenú na jeho elektrickom športovom aute: edícia Porsche Taycan GTS Hockenheimring. Viaceré unikátne detaily, ako je lak v kamennej šedej farbe z programu vlastných farieb kombinovaný s bronzitovými zvýrazneniami odlišuje túto špeciálnu edíciu od iných. Porsche Exclusive Manufaktur zladila interiér v čiernej koži s dekoratívnym prešívaním a inými prvkami v ostrovnej zelenej farbe.

Image
Image
Image

Základnou myšlienkou dizajnu špeciálnej edície bolo zjednotiť Hockenheimringové motto výročia „mobilnej evolúcie“ s „tradičnou eleganciou“. Špeciálna edícia bude dostupná v Nemecku a na iných vybraných európskych trhoch.

Exkluzívny prístup tiež prichádza ako súčasť balíka vybavenia auta: s kľúčom od auta sa zákazníci môžu preukázať ako vlastníci špeciálnej edície. Toto ich oprávňuje vstúpiť priamo do Porsche Experience Centra (PEC) Hockenheimringu, ktoré sa nachádza v strede pretekárskej dráhy

Image

Exteriér: Špeciálna farebná schéma a vysoko kvalitné logo výročia

„Kvalitné materiály, elegantná kombinácia farieb a nezvyčajné detaily, ktoré sa v Taycane doteraz nenachádzali, robia túto edíciu unikátnou," povedal Alexander Fabig, viceprezident pre individualizáciu a klasiku v Porsche. Lak kamenej šedej farby pochádza z programu vlastných farieb a je vyhradený pre špeciálnu edíciu v tomto modelovom roku značky Taycan. Táto nestarnúca a výrazná farba exteriéru Porsche podčiarkuje emotívnu povahu elektrického športového auta. Bronzit bol vyvinutý ako kontrastná farba na doplnenie schémy.

Image
Image
Image

Ďalšou zaujímavosťou je 21 palcový Mission E dizajn kolesa. Stred kolesa je natretý bronzitom (saténový vrchný náter), zatiaľ čo obklopujúci okraj ráfu je vo farbe exteriéru, kamennej šedej (vysoký lesk). Saténové vrchné nátery s vysokým leskom boli aplikované spolu na každý ráf, čo je kombinácia, ktorá robí vozidlo ešte viac exkluzívnym. V súlade so stredom kolesa je puklica natretá bronzitom (saténový vrchný náter) a obsahuje farebný erb Porsche.

Taycan GTS

WLTP (celosvetový harmonizovaný skúšobný postup pre ľahké vozidlá): Kombinovaná spotreba energie: 23.3 – 20.3 kWh/100 km; kombinované CO2 emisie: 0 g/km

Dojazd na elektrinu: 439 – 504 km; dojazd na elektrinu (mesto): 539 – 625 km