NOVINKY ZO SVETA VOLKSWAGEN
11.02.2019

Nový Volkswagen Passat.

Výstavná premiéra v Ženeve.
new VW Passat
  • Predpredaj od mája: hĺbková technická modernizácia bestsellera otvára okno do budúcnosti modelového radu
  • Debut v modelovom rade Passat: nový "Travel Assist" umožňuje čiastočne automatizovanú jazdu v rozsahu rýchlosti od 0 do 210 km/h
  • Always on: nová generácia systémov infotainmentu s integrovanou SIM-kartou prináša nové online funkcie
  • Zero Emission v meste: elektrický dojazd hybridného modelu Passat GTE vzrástol na cca 55 km1) podľa WLTP (cca 70 km1) podľa NEDC)

Wolfsburg (D) - Produkčný rekord pri debute modernizovaného modelu Passat: na jar bestseller značky Volkswagen prekoná hranicu 30 miliónov vyrobených kusov. Tým je celosvetovo najúspešnejším modelom strednej triedy. Isté je, že jubilejným exemplárom bude progresívne zdokonalený model 8. generácie. Veľká technická modernizácia prináša do modelového radu Passat všetky najaktuálnejšie inovácie značky. Svoju výstavnú premiéru bude mať nový Passat na ženevskom autosalóne. V máji sa začne predpredaj v prvých európskych štátoch. Uvedenie na trh bude v septembri tohto roku (v Nemecku).

Svetovú premiéru má v modernizovanom rade Passat systém "Travel Assist". Ako prvý Volkswagen bude môcť nový Passat ako limuzína a kombi Variant s novým systémom IQ.DRIVE jazdiť čiastočne automatizovane v širokom rozsahu rýchlosti (od 0 do 210 km/h). Okrem toho je nový Passat ako prvý model značky vybavený aj kapacitným volantom. Tento volant registruje dotyk vodiča a tvorí interaktívne rozhranie k systémom ako "Travel Assist". Ďalšou novinkou je asistenčný systém "Emergency Steering Assist", ktorý zásahom prostredníctvom bŕzd zvyšuje stabilitu pri vyhýbacích manévroch. Noc na deň premieňajú nové, interaktívne adaptívne reflektory "IQ.LIGHT - LED-Matrix" - inovatívna osvetľovacia technológia, doteraz vyhradená pre vlajkovú loď Touareg.

S novým modelom Passat sa dostáva do výroby tretia generácia modulárnej stavebnice infotainmentu (MIB3). "App Connect" - rozhranie na integráciu aplikácií smartfónu - po prvý raz u značky Volkswagen umožňuje integráciu smartfónu iPhone bez kábla cez "Apple CarPlay™". Navyše toho môže byť Passat s MIB3 na želanie permanentne online, pretože nové systémy infotainmentu sú sériovo vybavené integrovanou SIM-kartou. Okrem služieb pre navigáciu s informáciami v reálnom čase nová technológia umožňuje streaming hudby, príjem internetového rádia, hlasové ovládanie prirodzenou rečou (s online podporou), neobmedzené využívanie internetových služieb "Volkswagen We", ako aj preberanie nastavení vozidla z cloudu. Smartfón sa bude dať používať ako "Mobile Key" na odomykanie a štartovanie vozidla.

Modulárna stavebnica infotainmentu MIB3 tvorí digitálne zosieťovanú jednotku s novým digitálnym združeným prístrojom "Digital Cockpit". Oproti predchádzajúcemu systému ("Active Info Display") bol digitálny prístroj ďalej zdokonalený. Grafiky sú na nových displejoch s väčším kontrastom jasné a kvalitné. Spektrum funkcií bolo povýšené na novú... čítať ďalej