NOVINKY ZO SVETA VOLKSWAGEN
07.01.2019

Nový T-Cross už v predaji.

Rodina SUV Volkswagen je kompletná.
VW T-Cross

→ Na začiatku dva benzínové motory a dve verzie vybavenia
→ Od marca 2019 aj turbodiesel 1.6 TDI
→ Konfigurátor T-Cross dostupný už aj na stránke tu
→ Cena od 14 990 EUR

Bratislava (SK) - Spoločnosť Porsche Slovakia, autorizovaný importér značky Volkswagen pre Slovensko, spúšťa v sieti svojich predajcov objednávanie nového modelu T-Cross. Malé SUV Volkswagen bude od začiatku k dispozícii v dvoch verziách vybavenia Life a Style s prepĺňaným benzínovým trojvalcom 1.0 TSI. Od marca 2019 si budú zákazníci môcť objednať aj štvorvalcový turbodiesel 1.6 TDI, neskôr pribudne aj výkonnejší benzínový štvorvalec 1.5 TSI.
 
Volkswagen T-Cross sa so svojimi kompaktnými rozmermi (dĺžka 4,11 m) a päťdverovou karosériou typu SUV ideálne hodí ako kompaktné mestské vozidlo. Vďaka veľkému vnútornému priestoru a maximálnej variabilite, ktorú zabezpečuje zadné sedadlo, pozdĺžne posuvné o 14 centimetrov, je plnohodnotným rodinným automobilom. Podľa polohy zadného sedadla má batožinový priestor základný objem od 385 do 455 litrov. Pri sklopení obidvoch častí asymetricky deleného operadla vznikne rovná nákladná plocha a maximálny využiteľný objem až 1.281 litrov (pri naložení po strop).

 

Podľa polohy zadného sedadla má batožinový priestor základný objem od 385 do 455 litrov. Pri sklopení obidvoch častí asymetricky deleného operadla vznikne rovná nákladná plocha a maximálny využiteľný objem až 1.281 litrov (pri naložení po strop).

Predaj na Slovensku štartuje s benzínovým trojvalcom 1.0 TSI, v dvoch verziách s výkonom 70 kW (95 k) a 85 kW (115 k). Základná verzia motora s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou je vyhradené pre líniu vybavenia Life. Výkonnejšia verzia motora, ktorá sa štandardne montuje so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, môže byť na želanie vybavená aj 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG.

Na rozdiel od niektorých iných európskych trhov sa T-Cross na Slovensku nebude predávať v najnižšej, neoznačenej verzii vybavenia. Línia Life fakticky zodpovedá úrovni Comfortline a Style línii Highline pri iných modeloch značky Volkswagen. Zákazníci tak dostávajú už za základnú cenu bohato vybavený moderný automobil, ktorý si za príplatok môžu doplniť rozličnými inovatívnymi bezpečnostnými a komfortnými prvkami a individualizovať jeho dizajn.

Verzia Life štandardne obsahuje napríklad 6 airbagov, bezpečnostný systém Front Assist s rozoznávaním chodcov Pedestrian Recognition a funkciou autonómneho brzdenia City Brake, asistenčný systém na udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu Lane Assist a systém núdzového volania pri nehode eCall. Komfort zvyšujú výškovo nastaviteľné predné sedadlá, stredová lakťová opierka vpredu, multifunkčný kožený volant, klimatizácia, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, ako aj elektrické ovládanie všetkých okien a vonkajších spätných zrkadiel. Multimediálne vybavenie zahŕňa rádio Composition Colour s farebným dotykovým displejom 16,5 cm (6,5") a rozhraním Bluetooth. Vozidlo má štandardne zadné svetlá z LED a jazdí na 16-palcových diskoch z ľahkej zliatiny.

T-Cross Style má navyše predné reflektory z LED, reflektory do hmly, radarový adaptívny tempomat ACC a rádio Composition Media s displejom 20,3 cm (8") a šiestimi reproduktormi. Športový nádych interiéru dodávajú predné športové sedadlá, ambientné osvetlenie a veľkoplošné dekoračné obklady. Štýlové akcenty exteriéru predstavujú 17-palcové disky z ľahkej zliatiny, chrómové lišty v spodnej časti bočných okien a strieborné strešné lišty.

Ponuka príplatkového vybavenia obsahuje napríklad digitálny združený prístroj Active Info Display, navigačný systém Discover Media, cúvaciu kameru, parkovací asistent Park Assist alebo ozvučovací systém beats audio s celkovým výkonom 300 W. Na individualizáciu majú zákazníci k dispozícii okrem rozličných príplatkových farieb karosérie a kompletu R-Line tri farebné dizajnové komplety a bohatú ponuku diskov z ľahkej zliatiny formátu 16 - 18 palcov.

Od marca 2019 si zákazníci na Slovensku budú môcť objednať T-Cross aj so štvorvalcovým turbodieslom 1.6 TDI s výkonom 70 kW (95 k) v kombinácii so 6-stupňovou manuálnou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Všetky motory pre T-Cross sú vybavené filtrom pevných častíc a spĺňajú najnovšiu emisnú normu Euro 6d-TEMP, ktorá začne platiť od septembra budúceho roku.

Volkswagen T-Cross bude na slovenský trh oficiálne uvedený koncom apríla, výstavnú premiéru bude mať na autosalóne v Bratislave.

Viac informácii Vám radi poskytnú naši predajcovia Volkswagen na prevádzkach
Porsche Inter Auto – predajná sieť Porsche Inter Auto.

____

Zdroj: https://www.vw.sk/d/pia-porsche-inter-auto/aktuality-magazin/aktuality/6913-novy-t-cross-uz-v-predpredaji-na-slovensku-rodina-suv-volksw