NOVINKY SEAT
16.06.2020

Nový SEAT Ateca 2020:

úspešný príbeh pokračuje.
SEAT
  • Nový SEAT Ateca 2020 prináša evolúciu dizajnu kompaktného SUV emocionálnejšími štylistickými prvkami na karosérii a modernizovaným interiérom
  • SEAT Ateca dostal plne integrovanú vnútornú i vonkajšiu konektivitu s funkciami a internetovými službami SEAT CONNECT
  • Najmodernejšie asistenčné systémy posúvajú SEAT Ateca 2020 na novú úroveň bezpečnosti
  • Nová verzia vybavenia XPERIENCE dodáva kompaktnému SUV robustnejší charakter offroad
  • Modernizované benzínové motory TSI a naftové TDI pomáhajú znížiť emisie pri zachovaní jazdnej dynamiky

Martorell, 15/06/2020. SEAT osviežuje svoj úspešný model Ateca predstavením verzie 2020. Modernizované vozidlo nadväzuje na tradičné atribúty kompaktného SUV a pridáva k nim osviežený a emocionálnejší dizajn karosérie a interiéru, úplnú digitálnu konektivitu, zvýšenú úroveň bezpečnosti a komfortu, ako aj vyššiu efektivitu vďaka modernizovaným motorom.

SEAT Ateca pri svojej premiére v roku 2016 priniesol novú dimenziu do segmentu kompaktných SUV. Perfektne sa hodil pre moderný život ako priestranné, praktické a všestranné SUV s osobitým štýlom. A nové verzia z roku 2020 umocňuje jeho typické atribúty – výrazný charakter, emocionálny dizajn a dynamickú osobnosť.

Ateca patrí k najúspešnejším modelom značky, od uvedenia v roku 2016 sa z neho predalo vyše 300.000 kusov. Nový SEAT Ateca 2020 predstavuje evolúciu pôvodného produktu a má ambíciu nadviazať na jeho úspech a konsolidovať našu pozíciu v jednom z najdôležitejších segmentov trhu,“ povedal Carsten Isensee, predseda predstavenstva SEAT.

Model SEAT Ateca, ktorý bol navrhnutý a vyvinutý v Barcelone a vyrába sa v Kvasinách (Česká republika), dodal nový impulz do modelového programu španielskej značky ako jej prvé SUV – vozidlo segmentu, ktorý je zvlášť dôležitý pre pokračujúci úspech značky SEAT.

Od uvedenia v roku 2016 sa celosvetovo predalo vyše 300.000 kusov modelu SEAT Ateca, čo je dôkazom veľkého úspechu kompaktného SUV.

Základné tézy: nový energetický impulz

OSVIEŽENÁ EVOLÚCIA
Nový SEAT Ateca 2020 prináša evolúciu dizajnu do kompaktného SUV: jeho emocionálnejšie výrazové prostriedky dizajnu exteriéru a modernizovaný interiér mu dodávajú výraznejší charakter, k čomu prispieva energickejšia tvár, typická pre nové výrazové prostriedky dizajnu SEAT.
Nový SEAT Ateca prichádza s najmodernejšou osvetľovacou technológiou ako svetlomety FULL LED a LED zadné skupinové svetlá štandardne, ako aj dynamické smerové svetlá.

ÚPLNÁ KONEKTIVITA VYTVÁRA PREPOJENIE S DIGITÁLNYM ŽIVOTOM
Modernizovaný SEAT Ateca poskytujú úplnú digitálnu konektivitu vďaka vnútornej konektivite (Full Link s bezdrôtovým pripojením smartfónu cez Android Auto a Apple CarPlay) a vonkajšej konektivite s online službami a funkciami SEAT CONNECT. Okrem toho hlasové ovládanie (aktivované zvolaním „Hola Hola“) umožňuje užívateľovi ovládať nový systém infotainmentu
s uhlopriečkou 23,4 cm (9,2 palca) prostredníctvom prirodzenej reči.