Porsche Inter Auto Slovakia Novinky

Vitajte v našom Porsche Centre / Porsche Service Center. Tešíme sa, že vás môžeme privítať aj online.

  1. Novinky
  2. Nový Porsche 911 Sport Classic: späť do budúcnosti
28.04.2022
NOVINKY PORSCHE

Nový Porsche 911 Sport Classic: späť do budúcnosti

Nezameniteľný vzhľad v športovej sivej metalíze plus klasický spojler v tvare kačacieho chvosta a interiér s pepitovým vzorom.

Porsche 911 Sport Classic

Nový 911 Sport Classic je druhá zo štyroch zberateľských položiek, ktoré firma Porsche predstavila zo svojej stratégie historického dizajnu. Celkom 1 250 vzorov limitovaného modelu od exkluzívneho výrobcu Porsche oživí štýl zo šesťdesiatych a začiatku sedemdesiatych rokov minulého storočia. Podobne, ako jeho bezprostredný predchodca, 911 Sport Classic založený na modeli 997 bol predstavený v roku 2009, vzhľad tohto modelu je inšpirovaný originálnym modelom 911 (1964 –1973) a 911 Carrera RS 2.7 z roku 1972. 

Modely s historickým dizajnom predstavujú najemocionálnejšie koncepcie stratégie výrobkov Porsche“ hovorí Alexander Fabig, viceprezident pre individualizáciu a klasiku. Tento unikátny prístup dohliada,aby oddelenie štýlového dizajnu Porsche spolupracovalo s exkluzívnou výrobou Porsche na reinterpretovaní ikonických modelov 911 a výbavy z päťdesiatych až osemdesiatych rokov minulého storočia a oživilo dizajnové charakteristiky z týchto desaťročí“

Porsche 911 Sport Classic
Image

Porsche dizajn už vytvoril vysoko kvalitný chronograf, ktorý je k dispozícii výlučne pre vodičov, ktorí si kúpia vozidlo zberateľskej verzie. Hodiny hladko preberajú početné podrobnosti z nového dizajnu 911 Sport Classic. Ako súčasť balíka klasického historického dizajnu, vybraté prvky interiéru nového 911 Sport Classic budú k dispozícii aj pre väčšinu súčasných modelov 911.

Image

Reinterpretácia historických dizajnových prvkov

Široká karoséria – inak rezervovaná pre modely 911 Turbo – pevný zadný spoiler v štýle legendárneho „kačacieho chvosta“ Carrera RS 2.7 a dvojitá bublinová strecha zdôrazňujú odlišnosti nového 911 Sport Classic.

Ako pri prvom Sport Classic 911 generácie 997 uvedenom na trh v roku 2009 sa návrhári inšpirovali módnym sivým lakom staršieho Porsche 356 pri výbere exkluzívneho vrchného náteru pre nový limitovaný model. „Nový 911 Sport Classic je prvým vozidlom a náterom športovej sivej metalízy,“ hovorí Michael Mauer, viceprezident Style Porsche. „Sivá nie je nudná, čo dosť časté vyhlásenie, a vždy je cool.“ Ako alternatíva k exkluzívnemu náteru športovej sivej metalízy, nový 911 Sport Classic je tiež k dispozícii v jednoliatej čiernej, achátovo sivej metalíze, červenomodrej metalíze alebo s lakom podľa výberu.Dvojité pruhy natreté na kapote, streche a spoileri v svetlej športovej sivej zdôrazňujú športový dizajn auta.

Image
Image

550 PS pre doteraz najsilnejší model 911 s ručným radením

Koncepcia pohonu je rovnako unikátna: 3,7 litrový motor s dvomi turbodúchadlami a šiestimi valcami prenáša 405 kW (550 PS) na cestu iba cez zadné kolesá. V kombinácii s ručnou prevodovkou so šiestimi rýchlosťami je nový 911 Sport Classic najsilnejším modelom 911 s ručným radením, ktorý je dnes k dispozícii.

Image
Image
Image911 Sport Classic

kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: : 12.6 l/100 km (WLTP); kombinované emisie CO₂ v g/km: 285 (WLTP); Status: 4/2022

Prihlásenie k Newsletteru

Odoberaním nášich noviniek obdržíte pravidelné a aktuálne informácie o našej prevádzke a tiež výber exkluzívnych ponúk!

Vložené údaje nie sú platné. Prosím, pokúste sa ich korigovať.

Prosím zvoľte oslovenie

Bohužiaľ sa vyskytli problémy s prihlásením / odhlásením. Prosím, skúste pokus zopakovať neskôr.

checkbox_default

Ďakujeme!

Týmto ste sa prihlásili k odberu Newsletter.

Obdržíte od nás email s potvrdzovacím odkazom. Prosím potvrďte tento odkaz kým sa odhlásite.