Porsche Inter Auto Slovakia Novinky

Hľadáte svoje vysnívané auto? Potom ste vo Volkswagene na správnom mieste. Zabezpečte si nové vozidlo, ktoré je ihneď k dispozícii alebo si nakonfigurujte požadovaný model podľa svojich predstáv.

  1. Novinky
  2. Hodnotný, sympatický, digitálny: svetová premiéra nového ID.3
01.03.2023
Novinky od Volkswagen

Hodnotný, sympatický, digitálny: svetová premiéra nového ID.3

VW
  • Spätná väzba od zákazníkov dôsledne využitá: prepracovaný vonkajší dizajn, zlepšená kvalita materiálov v interiéri
  • Komfortné a asistenčné systémy najnovšej generácie pomáhajú pri jazde každý deň
  • Inteligentný plánovač trasy uľahčuje nabíjanie automobilov s elektrickým pohonom
  • Modernizovaný ID.3 ako jeden z desiatich nových elektrických modelov do roku 2026

Wolfsburg – Osviežený dizajn, hodnotnejšie materiály a asistenčné systémy najnovšej generácie: to je nový ID.3. Dva a pol roka po spustení predaja prvej generácie prichádza elektrický bestseller Volkswagen na trh v modernizovanej podobe. Okrem najnovšieho softvéru má kompaktný elektrický automobil vycibrený vonkajší dizajn a zušľachtený interiér. Nové farby ako Dark Olivine Green rozširujú paletu lakov karosérie. Hodnotnejšie a udržateľné materiály, ako aj absencia materiálov živočíšneho pôvodu odzrkadľujú stratégiu značky Volkswagen pre rodinu elektrických modelov ID.

Image

Imelda Labbé, členka predstavenstva Volkswagen pre predaj, marketing a popredajné služby: „Modernizovanou verziou ID.3 pokračujeme v písaní histórie úspechu našej rodiny ID. Dizajn pôsobí dospelejšie, materiály v interiéri sú výrazne hodnotnejšie. Nový ID.3 potvrdzuje naše vysoké nároky na kvalitu, dizajn a ovládateľnosť. Dôsledne reagujeme na želania našich zákazníčok a zákazníkov.“ Nový ID.3 je jeden z desiatich nových elektrických modelov do roku 2026

Exteriér: vycibrený dizajn, zlepšená aerodynamika. Zvonka má elektrický model kompaktnej triedy osviežený a vycibrený vzhľad. Predná časť karosérie s optimalizovanými otvormi na prívod chladiaceho vzduchu a veľkými lakovanými plochami pôsobí z každej perspektívy sebavedomo a priateľsky. Je to zásluha nového nárazníka. Kapota je teraz dlhšia, pretože čierna lišta pod predným oknom bola vypustená. 

Image

Aerodynamiku konštruktéri VW ďalej optimalizovali zvislými štrbinami v rohoch predného nárazníka, ktoré privádzajú vzduch k predným kolesám tak, aby vytvárali tzv. vzduchové zásterky („Air Curtain“). Na zadnej časti karosérie teraz delené zadné svetlá po prvý raz svietia aj vo dverách batožinového priestoru.

Interiér: hodnotný, udržateľný a bez materiálov živočíšneho pôvodu. Interiér nového ID.3 kombinuje moderný dizajn s udržateľnými materiálmi. Precízne, farebne odlíšené prešívanie čalúnenia dodáva interiéru hodnotnejší vzhľad. Na obloženia dverí a poťahy sedadiel VW používa materiál Artvelours Eco – mikrovlákno, vyrobené na 71 percent z recyklátu. 

Image

Druhotná surovina sa vyrába pri recyklácii plastového odpadu, ktorý už predtým bol najmenej jeden raz recyklovaný. Artvelours Eco má pritom rovnaké vlastnosti na vzhľad a dotyk, ako aj odolnosť voči opotrebovaniu ako bežné nové materiály. Okrem toho nikde v interiéri nie sú použité materiály živočíšneho pôvodu.

Pri modernizácii boli využité mnohé návrhy a zákazníkov na zlepšenie produktu a obohatenie sériového vybavenia. Povrchy v kokpite s mäkkým penovým podkladom vytvárajú nový haptický zážitok. Aj nanovo vymodelované výplne dverí majú mäkšie povrchy a väčšie plochy potiahnuté textilom.

Už sériovo s inteligentnou digitálnou konektivitou. Sériové funkcie ako Plug & Charge, pri ktorej sa automobil po zasunutí kábla na nabíjacom stojane automaticky autentifikuje a spustí nabíjanie, ako aj inteligentný plánovač trasy pre elektrické vozidlá zabezpečujú pri novom ID.3 ešte jednoduchšie a pohodlnejšie nabíjanie. Inteligentný plánovač trasy (e-Routenplaner) na dlhšej trase započítava prestávky na nabíjanie, ktoré plánuje tak, aby vozidlo došlo do cieľa čo najskôr. Pri tom systém zohľadňuje okrem úrovne nabitia batérie aj aktuálnu situáciu v premávke a  prognózy jej vývoja. Posudzovanie prestávok na nabíjanie sa uskutočňuje dynamicky a riadi sa podľa výkonu nabíjacích staníc. Tak môže napríklad systém naplánovať dve krátke prestávky na nabíjanie vysokým výkonom namiesto jedného dlhšieho nabíjania menším výkonom. Okrem toho plánovač rozoznáva obsadené nabíjacie stojany a pri výpočte ich neberie do úvahy. Zvláštne ciele sa dajú do automobilu preniesť pomocou bezplatnej aplikácie We Connect ID. App.

Moderná a intuitívna koncepcia ovládania. Nový ID.3 je vybavený najnovšou generáciou softvéru. Tá zlepšuje výkonnosť systémov a je schopná prijímať aktualizácie na diaľku (Over-the-Air) pomocou mobilného prenosu dát. Kompaktný displej vodiča s uhlopriečkou 13,4 centimetra (5,3 palca) sa ovláda pomocou multifunkčného volantu. V strede palubnej dosky je teraz sériovo dotykový displej s uhlopriečkou 30,5 centimetra (12 palcov) pre navigáciu, telefón, médiá, asistenčné systémy a nastavenia vozidla.

Image

Aj pri štruktúre menu výrobca zohľadnil mnohé želania zákazníkov. Napríklad teraz má prehľadnejšie usporiadanú štruktúru a menu nabíjania sa nachádza v prvej úrovni dotykového displeja.

Voliteľný head-up displej s rozšírenou realitou (Augmented-Reality-Head-up-Display) zobrazuje informáciu o rýchlosti a dynamické inštrukcie pre navigáciu na celej ploche predného okna. Vodič ich vníma zdanlivo vo vzdialenosti 10 metrov pred vozidlom – správne prispôsobené z hľadiska perspektívy a jednoznačné.

Image

Asistenčné systémy najnovšej generácie. Voliteľný „Travel Assist s kolektívnymi  dátami“ je teraz k dispozícii aj pre ID.3. S adaptívnym tempomatom „ACC“ na vedenie vozidla v pozdĺžnom smere v rozsahu od 0 km/h do maximálnej rýchlosti a asistentom na vedenie v jazdnom pruhu „Lane Assist“, zabezpečujúcom vedenie v priečnom smere, „Travel Assist“ v ID.3 využíva dva osvedčené systémy fungujúce vo vzájomnom prepojení. Ak sú k dispozícii kolektívne dáta, asistenčnému systému pri jazde mimo mesta stačí na udržiavanie jazdného pruhu iba jedna rozoznaná vodiaca čiara na ceste.

Kai Grünitz, člen predstavenstva Volkswagen pre technický vývoj: „Novým ID.3 prinášame najmodernejšie technológie do kompaktnej triedy – v duchu ambície značky postupne ponúkať naše inovácie v celom modelovom programe. To sa prejavuje aj pri komfortných a asistenčných systémoch najnovšej generácie v ID.3. S využitím húfových dát pri systéme ‚Travel Assist‘ robíme ďalší krok na ceste k vysoko automatizovanej jazde.“

Volkswagen on way to ZERO. VW na ceste k poskytovateľovi mobility bez emisií dosiahol ďalší míľnik. Od spustenia výroby rodiny ID. sa doteraz na celom svete predalo vyše 600 000 exemplárov elektrických automobilov na báze modulárnej stavebnice elektromobilty MEB. Medzičasom výrobný program Volkswagen obsahuje šesť modelov radu ID. Nový ID.3 sa okrem závodov Zwickau a Dresden bude od jesene 2023 vyrábať aj v materskom závode Wolfsburg.

_____________________________________

ID.3 Pro: spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: kombinovaná 16,0–15,3; emisie CO2 v g/km: kombinované 0.

ID.3 Pro S: spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: kombinovaná 15,7; emisie CO2 v g/km: kombinované 0.


Pre tieto vozidlá sú k dispozícii iba hodnoty spotreby paliva a emisií podľa WLTP a nie podľa NEDC. Hodnoty spotreby paliva a  emisií CO2 uvedené v rozpätí závisia od zvoleného vybavenia vozidla.


*Funkcia asistencie je využiteľná iba v rámci hraníc systému. Vodič musí byť vždy pripravený prekonať asistenčný systém a nie je pozbavený zodpovednosti za bezpečnú jazdu. Systém sa dá kedykoľvek deaktivovať.

*„Travel Assist s kolektívnymi dátami“: systém sa dá používať v celom rozsahu rýchlosti až po maximálnu rýchlosť. Iba v kombinácii s navigačným systémom a aktívnou licenciou We Connect. Online podiel systému „Travel Assist s kolektívnymi dátami“ sa dá využívať iba v rámci pokrytia mobilnou dátovou sieťou a pri zodpovedajúcom nastavení privátnej sféry. Online podiel sa dá kedykoľvek deaktivovať v aplikácii We Connect ID.-App. Online podiel systému „Travel Assist s kolektívnymi dátami“ je k dispozícii v nasledujúcich štátoch: Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Chorvátsko, Írsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Maďarsko, Malta, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Švajčiarsko, Španielsko, Švédsko, Taliansko, Veľká Británia a Severné Írsko.


Na aktiváciu online funkcií je potrebný užívateľský účet Volkswagen ID a osobitná zmluva na We Connect s Volkswagen AG. Bližšie informácie o podmienkach, obmedzeniach a nákladoch sú uvedené na connect.volkswagen-we.com a poskytne ich aj každý autorizovaný partner Volkswagen.


Pre viac informácií môžete kontaktovať naše predajné tímy Volkswagen na našich prevádzkach.Zdroj: Volkswagen.sk


___________________________________________________________________________________________________

O značke Volkswagen
Značka  Volkswagen Osobné automobily je celosvetovo zastúpená vo vyše 150 štátoch a vyrába automobily vo vyše 30 lokalitách v 13 štátoch. V roku 2022 Volkswagen dodal zákazníkom približne 4,56 milióna automobilov. K nim patria bestsellery ako Polo, Golf, T-Roc, Tiguan alebo Passat, ako aj úspešné elektrické modely ID.3, ID.4 či ID.5.  V minulom roku Volkswagen odovzdal zákazníkom vyše 580 000 elektrických automobilov a model ID.4 sa s predajom 170 000 kusov stal najpredávanejším elektrickým automobilom na svete. V súčasnosti  Volkswagen celosvetovo zamestnáva približne 184 000 pracovníkov. Značka má vyše 10 000 autorizovaných predajcov s 86 000 zamestnancami.  Volkswagen svojou stratégiou ACCELERATE dôsledne poháňa dopredu svoju transformáciu na poskytovateľa mobility.

Prihlásenie k Newsletteru

Odoberaním nášich noviniek obdržíte pravidelné a aktuálne informácie o našej prevádzke a tiež výber exkluzívnych ponúk!

Vložené údaje nie sú platné. Prosím, pokúste sa ich korigovať.

Prosím zvoľte oslovenie

Bohužiaľ sa vyskytli problémy s prihlásením / odhlásením. Prosím, skúste pokus zopakovať neskôr.

checkbox_default

Ďakujeme!

Týmto ste sa prihlásili k odberu Newsletter.

Obdržíte od nás email s potvrdzovacím odkazom. Prosím potvrďte tento odkaz kým sa odhlásite.